На початку 2016 року постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2016 р. № 260 відкрито доступ до Єдиного державного реєстру Міністерства внутрішніх справ (далі — Реєстр) щодо зареєстрованих транспортних засобів та їх власників.

 

Вагомим недоліком даного Реєстру стало те, що у відомостях, які надавалися з нього, не зазначався номерний знак запитуваного транспортного засобу. Відсутність номерного знаку у витягах із Реєстру зменшувало доказову силу цих документів та значно ускладнювало забезпечення позову шляхом накладення арешту на рухоме майно, оголошення транспортного засобу в розшук, визнання його речовим доказом.

 

Нещодавно Кабінет міністрів України вирішив дану проблему. Так, 19 жовтня 2016 року постановою КМУ №735 внесено зміни до пункту 7 Порядку доступу посадових осіб органів державної влади, органів місцевого самоврядування, адвокатів, нотаріусів до Єдиного державного реєстру Міністерства внутрішніх справ стосовно зареєстрованих транспортних засобів та їх власників.

 

Уряд, виключивши абзац третій пункту 7 вказаного Порядку, збільшив перелік відомостей у Реєстрі стосовно зареєстрованих транспортних засобів та їх власників, які можуть отримувати посадові особи органів державної влади, органів місцевого самоврядування, адвокати, нотаріуси задля здійснення ними повноважень, визначених законом.

 

Тепер у Реєстрі стосовно зареєстрованих транспортних засобів та їх власників будуть зазначатися відомості про номерний знак транспортного засобу, що раніше було неможливим при здійсненні запитів.

 

Відтепер, адвокату не потрібно звертатися із адвокатським запитом до органів ДАІ для отримання повної інформації про транспортний засіб, що належить особі на праві власності. Наявність інформації про номерний знак транспортного засобу, значно пришвидшить підготовку процесуальних документів щодо забезпечення позову шляхом накладення арешту на майно.