Сімейні спори – це серйозні конфлікти, часто з емоційним забарвленням, через що сторони не в змозі їх вирішити самостійно. Цивілізоване врегулювання ситуації з урахуванням інтересів учасників суперечки можливе лише з допомогою адвоката.

Регулювання сімейних відносин здійснюється сімейним кодексом України, який є основним актом сімейного права. Конституція, як основний закон України, містить цілий ряд норм, які визначають зміст сімейного законодавства. Такі норми містяться в розділі II Конституції України, наприклад, ч. З ст. 24 забезпечує жінкам та чоловікам рівні права, гарантує створення жінкам умов для можливості поєднання роботи з материнством тощо.

Особливо важливе значення мають положення ст.ст. 51 і 52 Конституції України, які встановлюють основні принципи регулювання сімейних відносин і знаходять своє втілення в нормах сімейного законодавства.

Відповідно до ст. 51 Конституції України сім’я, дитинство, материнство і батьківство охороняються державою. Шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки і чоловіка, тобто не може бути ніякого примусу щодо вступу в шлюб. Кожен з подружжя має рівні права і обов’язки у шлюбі та сім’ї, батьки зобов’язані утримувати своїх неповнолітніх дітей, а повнолітні діти зобов’язані піклуватися про своїх непрацездатних батьків.

Згідно зі ст. 52 Конституції України діти є рівними у своїх правах незалежно від походження, а також від того, народжені вони у шлюбі чи поза ним. Ця ж стаття Основного Закону встановлює положення, що будь-яке насильство над дитиною та її експлуатація переслідуються згідно із законом. За жорстоке поводження з дітьми батьки можуть бути позбавлені батьківських прав. Частина 3 ст. 52 покладає на державу обов’язок щодо утримання та виховання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Держава заохочує і підтримує благодійницьку діяльність щодо таких дітей.

Щоби впевнитись, що вам необхідна консультація спеціаліста з юриспруденції, потрібно чітко визначити, що є предметом сімейних спорів.

Відповідно до сімейного законодавства суди вирішують такі спори:

      – розірвання шлюбу;

– визнання шлюбу недійсним;

– стягнення аліментів;

– зміна розміру аліментів;

– поділ майна, що є об’єктом спільної сумісної власності подружжя;

– визначення місця проживання дитини;

– спори щодо участі батьків у вихованні дитини;

– позбавлення батьківських прав та поновлення батьківських прав;

– визначення походження дитини;

– усиновлення;

– встановлення опіки та піклування над дітьми;

– обов’язок по утриманню інших членів сім’ї та інші спори.

Як свідчить практика, найбільше спорів виникають з приводу:

–          розірвання шлюбу;

–          стягнення аліментів;

–          поділу майна, що є об’єктом спільної сумісної власності подружжя;

–          участі батьків у вихованні дитини;

–          визначення походження дитини та оспорювання батьківства.

Насправді перелік причин для позовних заяв значно ширший. Детальніше про нього зможе розповісти кваліфікований консультант. Своєчасна юридична допомога сприятиме позасудовому вирішенню конфліктів, а в разі необхідності стане надійним підґрунтям для аргументації власних доводів в суді.  

Коли варто звертатись до адвоката

Подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу є неможливим? Батько не спілкується з дитиною та відмовляється допомагати матеріально? Не можете отримати дозвіл на виїзд дитини за кордон? Один з батьків ухиляється від виконання рішення органу опіки та піклування про визначення способу участі у вихованні дитини? Один з подружжя приховує інформацію про наявність спільно набутого майна або подружжя не може домовитися про поділ спільного майна. Один з подружжя ухиляється від виконання своїх обов’язків по вихованню дитини, є хронічним алкоголіком або наркоманом. Потрібно встановити факт батьківства або материнства чи оспорювати батьківство? У вас немає дітей і ви бажаєте усиновити дитину. Тоді саме час звернутись до адвоката.

Наші фахівці готові надати допомогу у вирішенні вказаних та інших питань, пов’язаних з виникненням сімейних правовідносин.

Робота адвоката полягає в тому, щоб надати консультацію, представити позицію клієнта в суді та проконтролювати виконання судових рішень.

Як це працює

  1. Адвокат вислуховує клієнта, знайомиться з деталями справи та надає консультацію.
  2. У разі необхідності, готує позов та подає його до суду.
  3. Представляє інтереси замовника в суді.
  4. Допомагає домогтись реального виконання судових рішень.

Виникли додаткові запитання? Ми охоче дамо відповідь в офісі чи за телефоном +380 (50) 468 38 38