Юридична консультація посилить ваші позиції в суді, виконавчому провадженні, податкових правовідносинах і побутових суперечках, допоможе правильно заповнити документи або оформити ДТП. Чи можна обійтися без неї? Звичайно, але за умови, що ви володієте великими знаннями в юриспруденції, готові в стислі терміни освоїти величезний обсяг теорії, не боїтеся публічних виступів, наділені даром переконання, є блискучим оратором і не погано розбираєтеся в психології. Якщо це не так, краще скористайтеся юридичною допомогою.

Платити чи не платити за юридичну консультацію

Фахівці в галузі права, які працюють в органах державної влади, які особисто не приймають участь у вирішенні вашої проблеми, не укладають з вами договір та не отримують винагороду, по суті мало зацікавлені в досягненні найкращого результату, для вас, не несуть за нього ніякої відповідальності, а тому не можна повністю покладатися на їх допомогу.

З іншого боку, є юристи, практикуючі безкоштовно, щоб отримати цінний досвід і багаж знань для приватної діяльності.

Ми ж рекомендуємо відразу скористатися послугами професійного адвоката. Для нього захист інтересів клієнта – питання персональної репутації, затребуваності на ринку юридичного обслуговування та розміру гонорарів в майбутньому. Він максимально зацікавлений в хорошому результаті та добрих рекомендаціях.

Документи і місце роботи

Перевірте посвідчення адвоката: його номер вказаний в єдиному реєстрі адвокатів України. Щоб убезпечити себе від підроблених даних, для перевірки інформації використовуйте сайт Національної асоціації адвокатів України. Адвокат може здійснювати адвокатську діяльність індивідуально або в організаційно-правових формах адвокатського бюро чи адвокатського об’єднання.

Досвід і спеціалізація

Освіта в поважному вищому навчальному закладі, статус викладача або опубліковані наукові праці – хороший знак, але далеко не основний фактор при виборі. Дізнайтеся, скільки справ провів кандидат. Пам’ятайте: програють всі, навіть найкращі з кращих. Якщо він стверджує, що ніколи не програвав, є вагомий привід задуматися про правдивість його слів. Результати судових тяжб можна вивчити на спеціалізованих сайтах судів.

Існують справи, в яких неможливо домогтися позитивного результату, але можна пом’якшити покарання. Якщо претендент, якого ви розглядаєте, брався за подібні завдання, скоріше за все, перед вами амбіційний і навчений фахівець.

Універсальних юристів не буває. Надійний адвокат наділений глибокими знаннями в юриспруденції, але спеціалізується на конкретному напрямку правозастосування. Щоб стати справжнім професіоналом, треба постійно практикуватися в обраній галузі права, вивчати справи колег, обзавестися потрібними зв’язками.

Вік

З обережністю ставтеся до новачків – брак досвіду може зіграти злий жарт. Не поспішайте звертатися до практиків в поважному віці – багато хто з тих, хто перебуває на фінальному відрізку кар’єри, давно втратили колишню мотивацію та ініціативність.

Обіцянки і гарантія

Грамотний адвокат надасть юридичну консультацію, зазвичай безкоштовну, на якій поцікавиться обставинами і фактами, ознайомиться з наявними документами. План дій ви отримаєте лише після того, як він з’ясує всі обставини майбутньої справи. Він розповість про ризики і підводні камені, роз’яснить спірні моменти, попередить про можливі негативні наслідки.

Якщо після того, як адвокат вивчив деталі, він зізнається, що не володіє достатніми знаннями і пропонує юридичну допомогу колег по цеху, це позитивний знак – ви потрапили в хороші руки і перед вами людина, яка справді дбає про результат вашої справи.

Адвокат може гарантувати лише особисту порядність та сумлінне ставлення до виконання доручення клієнта.

Гарантією являється укладений договір про надання правничої допомоги з чітко обумовленими правами та обов’язками, ціною, строками виконання угоди та бажаним результатом, а також видана квитанція про оплату послуг.

Ціноутворення           

                                   

Консультація завжди дешевше, ніж послуги адвоката, ціни на які формуються виходячи із складності та публічності справи, досвіду та репутації адвоката, тяжкості звинувачень, тривалості процесу, ринкової кон’юнктури. Втім, порівнювати ці формати юридичної допомоги не можна. Існує тільки одна закономірність, яка простежується повсюди: скупитися на гонорар – собі дорожче, адже на кону ваш спокій.

Аксіома

Проблему вигідніше попередити, звернувшись за консультацією до адвоката, ніж долати її наслідки.

Залишилися питання? Зв’яжіться з нами будь-яким зручним способом.