В 2017 році в Україні зафіксовано 414 рейдерських захоплень бізнесу. За рік збанкрутіли понад 1500 компаній. В процедурі банкрутства перебувають понад 2000 підприємств. Статистика виконання укладених між сторонами зобов’язань невтішна: з кожного долара повертають приблизно 8,6 центів,  в Європі – 71,9 центів. Генпрокуратурою розслідується близько 10 тисяч економічних злочинів, але до суду з обвинувачувальними актами потрапляє лише кожне п’яте із кримінальних виробництв зазначеної категорії. Юридична підтримка бізнесу в Україні – не примха, а необхідність.

Без юриста

Щоби зрозуміти, чим корисний юридичний супровід бізнесу, варто розібратися із тим, від чого ви відмовляєтесь. Якщо в штаті немає кваліфікованого спеціаліста в області юриспруденції або договору з юрфірмою, вам доведеться зіштовхнутися із наступними проблемами:

  • Ви вимушені самостійно вирішувати спірні питання з контрагентом, навіть тоді, коли справа дійшла до суду.
  • Витрачаєте власний час на розробку та впровадження внутрішніх документів компанії, що стосуються трудових правовідносин.
  • Не застраховані від підписання невигідних кредитних, депозитних, страхових та іпотечних договорів на крупну суму грошей.
  • Лишаєтесь на одинці з органами державного контролю, плановими та позаплановими перевірками.
  • Переплачуєте податковій.
  • Можливе необґрунтоване притягнення до адміністративної або кримінальної відповідальності.
  • Інтереси компанії лишаються без захисту від дій кредиторів.
  • Нехтуєте питанням ділової репутації в ЗМІ.

Список можна продовжити в залежності від виду господарської діяльності, якою займається підприємство. Чи варта сумнівна економія стількох ризиків? Питання риторичне.

Як здійснюється юридичний супровід господарської діяльності

Розробка та аналіз документації, консультації, участь в зборах засновників і акціонерів – першочергові завдання юриста. Ви гарантовано не підпишете угоду або інший документ, що може нашкодити підприємству.

Оптимізація оподаткування, захист при податкових перевірках і питання страхування лягають на плечі юриста. Саме він представлятиме інтереси організації в стосунках з органами державної влади та місцевого самоврядування. Відтепер жодних протиправних перевірок.

Юридичний супровід угод з нерухомістю, орендних та інвестиційних відносин, експертиза договорів купівлі-продажу, поставки, перевезення, зберігання та надання послуг, а також контроль за оборотом цінних паперів дозволять оминути невигідних рішень з економічної та юридичної точки зору. Ви чітко знатиме свої зобов’язання та гарантії.

Авторські і суміжні права, товарні знаки та знаки обслуговування будуть надійно захищені. Ніхто протиправно не скористається вашою інтелектуальною власністю.

Розробка внутрішніх нормативних актів дозволить урегулювати умови праці, зробити трудові відносини із персоналом відкритими та легко керованими.

Якщо виникнуть претензії з боку контрагента, спеціаліст проведе юридичні переговори, зробить все можливе для досудового врегулювання спорів, а у випадку необхідності представлятиме інтереси замовника в міжнародних, арбітражних і третейських судах, судах загальної юрисдикції.

Штатний юрист або юридична компанія

Ви готові утримувати одразу декількох юристів з вузькою спеціалізацією? Один вирішуватиме питання в області корпоративного права, другий займатиметься податками та митницею, третій слідкуватиме за інтелектуальною власністю, четвертий захистить у випадку кримінального провадження. З кожної заробітної плати доведеться платити податок, а ще відпустку і лікарняний. Саме тому з’явився стереотип, що юридична підтримка підприємства – це дорого, незручно та недоречно коли мова йде про малий та середній бізнес.

Насправді це твердження хибне. Ви можете скористатися послугами юридичної фірми, це буде економічно вигідно і ось чому:

  • Рівень якості юридичних послуг, який надає юридична компанія завжди вищий, адже в штаті працюють одразу декілька спеціалістів з кожного напрямку права.
  • Юрфірма не захворіє та не поміняє клієнта заради кар’єрного росту.
  • Утримання працівників юридичної фірми – завдання самої фірми.
  • З першого січня 2019 року штатні юристи не зможуть представляти інтереси компанії в судах, лише адвокати.

Виникли запитання? Ми готові прояснити всі деталі. Зв’яжіться з нами будь-яким зручним способом.