Отримати держконтракт – престижно та вигідно. Держзакупівлі строго регулюються законодавством, тому перемогти в тендері зможе лише та компанія, яка відповідає критеріям замовника. Розглянемо ключові фактори, від яких залежать ваші шанси. Говоримо виключно про відкриті торги, до закритих можна потрапити лише на запрошення організатора.
1. Вивчіть вимоги до продукту, прописані в конкурсній документації – в них вказані якісні та кількісні характеристики закуповуваних товарів або послуг. Виникли запитання? Зверніться до замовника за роз’ясненнями – він зобов’язаний їх надати.
2. Впевніться в тому, що ви підходите під всі кваліфікаційні критерії, встановлені замовником. Зазвичай вони стосуються:
- матеріально-технічної бази підприємства та виробничих потужностей;
- рівня підготовки та кваліфікації співробітників, відповідальних за виробництво товарів або надання послуг;
- доказів, що підтверджують наявність досвіду виконання аналогічних договорів.
3. Зробіть все можливе, щоби не опинитись в реєстрі недобросовісних постачальників. Хабарі, спроби вплинути на рішення відповідальних осіб, участь у змовах – пряма дорога до РНП. Якщо ви вже тут, то допуск до муніципальних і державних закупівель заборонено терміном на два роки.
4. Замовник може відхилити тендерну пропозицію на законних підставах, якщо відомості про учасника конкурсу потрапили до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення. Заздалегідь перевірте відомості про юридичну особу.
5. Навіть не намагайтеся передати хабар посадовій особі замовника чи держоргану, яка приймає рішення щодо визначення переможця конкурсу. Так, корупція в деяких випадках може спрацювати на вас, але ви порушите низку законів. Якщо замовник або контролюючі органи матимуть беззаперечні докази протиправних дій з вашого боку, двері до держзакупівель назавжди зачиняться для вашої юридичної особи.
6. Наявність заборгованості по податках коштуватиме вам перемоги.
7. Судимість в економічній сфері в одного чи декількох керівників компанії навіює сум. Якщо ви можете підтвердити її погашення або зняття, то ризики частково нівелюються. Краще, щоб службова особа, яка підписуватиме заявку на участь, не мала жодних судимостей.
8. У вас повинні бути виключні права на результати інтелектуальної праці.
9. Замовник ваш родич? Вибачте, до торгів ви не допущені.
10. Зареєстровані в офшорах? Держконтракт не дадуть.
11. Компаніям-банкротам забороняється брати участь. Селяві.
12. Багато учасників отримують відмову не через високу ціну пропозиції, а через неправильно складений пакет документів при її подачі. Ретельно переглядайте заяву, саму пропозицію, ліцензії, сертифікати та інші документи, які необхідно надати замовнику згідно з умовами участі в торгах. Будь-які помилки можуть призвести до автоматичного виключення з конкурсу.
Якщо ви бажаєте виграти хороший дороговартісний контракт, зверніться за допомогою до юридичної компанії і ваші шанси на перемогу зростуть!
Бажаємо вам вигідних контрактів!